Optima konfiguracja wydruku faktury

Pobierz

Utworzony 28/07/2017.. Uruchamiamy program OPTIMA i w zakładce .3.. Krok drugi - na wyświetlonym formularzu (w części "Wydruki"), wybieramy skąd ma pochodzić nasze logo.. Aby sprawdzić, jaki typ posiada Państwa wzorzec wydruku, należy w Comarch Optima wejść w odpowiedni dokument, np. w fakturę VAT: 2.. Użytkownik posiada możliwość wgrania swojego logo z dysku lub z Internetu.Coraz więcej firm współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, wystawianie faktur w obcych walutach, takich jak np. Euro czy USD staje się więc codziennością.. Dokumentacja (możliwe, że konieczne jest logowanie): ERP Optima - Przesyłanie faktur drogą elektroniczną (film z lektorem) - YouTube.. Po wprowadzeniu tego ustawienia faktury z programu CDN OPTIMA będą .Integracja umożliwia automatyczne dodawanie faktur w formacie PDF z systemu Comarch ERP Optima do zamówienia w BaseLinker.. Wydruk zawiera analogiczne elementy jak wydruk Rachunku, natomiast jego nazwa pobierana jest z Konfiguracji Firmy/ Handel/ Parametry wydruku faktury z pola Tytuł faktury krajowej/unijnej.. Program Afaktury istnieje już na rynku ponad 7 lata, zaufaj naszemu doświadczeniu i wystawiaj bezpiecznie faktury online.Title: Comarch erp optima 2014 0 1 ogolne i konfiguracja, Author: Alians Usługi Informatyczne, Name: Comarch erp optima 2014 0 1 ogolne i konfiguracja, Length: 399 pages, Page: 286, Published .Temat: Konfiguracja kolumn na wydruku faktury..

Parametry wydruku faktury.

Zapewne wynika, to od tego wg jakiej specyfikacji wyceniany jest dokument.. Praca rozproszona - import faktur do Optimy.. Comarch ERP Optima - Przesyłanie faktur drogą elektroniczną (film z lektorem) Watch later.. Dla wydruków tych możliwe jest określenie parametrów technicznych, takich jak domyślny sposób wydruku, ilość kopii, sposób sortowania.instalacji szablonu wydruku faktury w programie Comarch Optima KROK 1 Pobranie i instalacja szablonu do wydruku faktury z programu Optima 1.. Teraz, po znalezieniu swojego wzorca wydruku możemy patrząc […]faktury, który jest dostępny z poziomu formularza Faktury Sprzedaży w Wydruk danych (Podgląd wydruku)/ Faktura VAT/ Faktura bez VAT.. W menu Ogólne/ Cennik oraz Handel/ Zasoby w menu kontekstowym (pod prawym przyciskiem myszy) dodano opcje: Utwórz fakturę, Utwórz paragon.Rozwijamy drukarkę i wybieramy konfiguracja Wydruków lub z pozycji faktura naciskamy CTRL+F2 i pojawia się drzewko wszystkich wydruków.. Dodatkowe pola kod i rabat na fakutrze sprzedaży (tekstowej) - OPTIMA.Aby poprawnie ustawić konta księgowe i ustawienia eksportów księgowych należy wejść w Ustawienia > Finansowe > Kadrowo-księgowe, w sekcji Konta księgowe (przycisk +)..

Najprościej jest zmodyfikować wydruk faktury (wcześniej kopia) w GenRapie.

Ze strony z zakładki Do pobrania pobierz gotowy szablon wydruku faktury dla programu Optima i zapisz np. na pulpicie.. Wydruki Faktur Sprzedaży.. W systemie Comarch ERP Optima dostępny jest szeroki wybór wydruków standardowych, których użytkownik nie może bezpośrednio modyfikować.. W menu System/Konfiguracja/Firma/Handel/Parametry wydruku faktury Użytkownik ma możliwość zdefiniowania własnego tytułu dla faktury krajowej i unijnej oraz pozaunijnej.. Otwórz program Optima i wybierz z menu głównego zakładkę "Narzędzia" następnie "Praca rozproszona" / "Import".. Eksport.Prosto i łatwo utworzysz wzór faktur w PDF, wystawisz proformę, fakturę zaliczkową, rachunek, fakturę korygującą, ofertę handlową, KP, KW, WZ, zamówienia i noty korygujące.. Paragon zawsze wystawiany jest od Brutto, więc faktura do paragonu lub domyślnie wystawienie faktury z tego okna też jest od brutto.Dzięki społeczności Comarch ERP rozwiązujemy problemy, dzielimy się pomysłami oraz informujemy o nowościach.. Kategoria Wydruki.. Następnie należy wejść w rozwijane menu "Wydruk danych" i kliknąć "Konfiguracja wydruków…": 3.. Dołącz do Społeczności ComarchAby ustawić je według swoich preferencji należy w Optimie wejść kolejno w System -> Konfiguracja -> Firma -> Handel -> Parametry wydruku faktury: Jak widać na screenie z tego poziomu można dostosować inne parametry wydruku np. stopkę, która będzie pojawiać się na naszych fakturach VAT.Jeżeli potrzebujesz takiego lub podobnego wydruku prosimy o kontakt : , tel : 34 324-11-89 (22) Wydruk kodu i podsumowanie ilości na FV - OPTIMA ← Poprzedni wpis..

Zanim rozpoczniemy wystawianie faktury, należy odpowiednio skonfigurować system.

W Konfiguracji firmy/ Handel/ Parametry wydruku faktury możliwe jest ustalenie parametrów, które następnie będą wykorzystywane podczas wydruku faktury parametryzowanej: Kolumna Towar - pozwala wybrać informacje, które będą drukowane na fakturze w kolumnie Towar (może to być np. nazwa czy numer katalogowy).Konfiguracja wydruków.. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, jak wystawić dokument walutowy w programie Comarch OPTIMA.. Ta kombinacja otworzy nam okno dodawania nowej faktury, w której będą skopiowane dane z dokumentu, który wcześniej zaznaczyliśmy na liście.Poniższy film prezentuje w jaki sposób należy skonfigurować system Comarch ERP Optima aby na wydruku faktury sprzedaży pojawił się wybrany numer rachunku bankowego.. Następnie z menu po lewej stronie wybierz pozycje Konfiguracja / Firma / Ogólne / Praca rozproszona, następnie zaznaczUstalenie wartości parametrów wydruku 2.. Pozwala wybrać czy dodawać faktury do wszystkich zamówień, czy tylko do tych o określonym statusie, a także określić status tych zamówień, do których przypisano faktury.. Zaznacz następujące elementy do zaimportowania "Kontrahenci", "Rejestr sprzedaży VAT", "Rejestr zakupów VAT".Aby podczas wydruku bądź wysyłki Świadectwa poprzez e-mail została automatycznie utworzona kopia Świadectwa, należy z poziomu formularza Pozycji dokumentu w Konfiguracji wydruków (+ bądź menu na górnej wstążce Wydruk danych/ Konfiguracja wydruków) dla wydruku Świadectwa jakości paliw stałych zaznaczyć parametr: Kopia elektroniczna.Drukuj numer faktury/ paragonu na paragonie fiskalnym - parametr jest związany ze współpracą z drukarkami fiskalnymi i pozwala na wydruk numeru dokumentu nadany w systemie Comarch ERP Optima .Tworzenie Faktury Sprzedaży, Paragonu z listy towarów..

Następnie należy przejść do zakładki Handel/ Faktury i wejść w edycję danej faktury.

32 3.1.2 CO ZROBIĆ, ABY NA FAKTURZE POJAWIŁY SIĘ DANE BANKOWE .. 33 3.2 CENNIK - LISTA TOWARÓW I USŁUG .. 34W Comarch ERP Optima należy przejść do zakładki System/ Konfiguracja/ Firma/ Ogólne/ e-Sklep/wszystko.pl i w wybranym sklepie w zakładce "Dodatkowe" należy zaznaczyć opcję Eksport faktur w formacie PDF.. Rys. Konfiguracja parametrów wydruku fakturyKrok pierwszy - w prawym, górnym rogu klikamy ikonkę kółka zębatego, następnie wybieramy: Konfiguracja i klikamy na zakładkę "Wydruki".. W prosty sposób można dodać grafikę, zmienić czcionki, zmienić umieszczenie poszczególnych elementów czy dodać nowe elementy.. W górnej części menu powinny pojawić się nowe opcje.Pokazuję na filmie jak umieścić kody GTU poszczególnych towarów oraz kody procedur na wydruku faktury na kilka sposobów.Temat: Optima - edycja wyglądu faktury.. Otworzy się okno ustawień importu.. Przejdź do programu Comarch Optima i otwórz kartotekę Faktury Sprzedaży.Ogólne i Konfiguracja 2 Wersja 2013.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta.. Możesz także zdecydować, czy wysyłać dokumenty do wszystkich, czy tylko do wybranych .W Comarch Optima istnieją 3 typy wzorców wydruku: Crystal, GenRap oraz XML.. Następnie należy dodać odpowiednie konta do systemów DGCS, SYMFONIA FK i LEFTHAND.. WZ zapewne wystawia Pan w netto..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt